Paris Hilton
Navigace
» Úvodní stránka
Informace
» Základní informace
Odkazy
» Odkazy
Jazyky
» Česká verzeČesky
» English version of this celebrity siteEnglish

Paris HiltonParis Hiltonová, celým jménem Paris Whitney Hilton (narozena 17. února 1981) je americká celebrita, společenská prominentka a dědička podílu hotelového impéria Hilton a nemovitostí svého otce Richarda Hiltona.

Paris Hiltonová je vedoucí osobností reality show The simple life. Je také známá svým soukromý erotickým videem se svým bývalým přítelem Rickem Salomonem. Tento film, One night in Paris se dostal na internet a vzbudil pozornost celého světa.

Erotické video a cesta vzhůru

Paris Hiltonová ještě v dětských letech začala s modelingem, zpočátku pro charitativní akce. V roce 2000 podepsala smlouvu s modelingovou agenturou Donalda Trumpa T Management. Hilton dále spolupracovala s nejlepšími agenturami, jmenovitě s Ford Models Management v New Yorku, Models 1 Agency v Londýně, Nous Model Management v Los Angeles a Premier Model Management v Londýně. Objevila se v bezpočtu reklamních kampaních, třeba na Iceberg Vodka, GUESS, Tommy Hilfiger, Christian Dior, a Marciano. Počátku roku 2001 začala být v New Yorku vyhlášená svými večírky a skandály a bývala v novinách označována jako "NY leading It Girl". Později se její sláva přestala omezovat jen na New York.

V roce 2003 prosáklo na veřejnost její tři roky staré soukromé sexy video s jejím tehdejším přítelem Rickem Salomonem, což spustilo internetové šílenství a to vše týden před premiérou její reality show The simple life mediální společnosti FOX. Objevily se spekulace, že video bylo vypuštěno úmyslně, aby zvedlo zájem o reality show The simple life. Hiltonová tato tvrzení rázně popřela a tvrdila, že se tím zveřejněním cítila zahanbená a v rozpacích. Zpočátku obvinila Salomona, že video zveřejnil on a zažalovala ho. Dohodli se však na mimosoudním vyrovnání a podle neoficiálních informací Hiltonová získala 400 tisíc dolarů a část prý věnovala na charitu.Pro časopis GQ o tom řekla: "Já nikdy nevzala ani desetník, jsou to jen špinavé peníze a Salomon by je měl dát na pomoc obětem sexuálního násilí, nebo něco podobného". Avšak video, které dostalo jméno One night in Paris (2004) vydala na DVD a uvedla se za jeho režisérku. Film v roce 2005 získal cenu AVN Awards (něco jako porno oskar) za nejlepší prodej v roce 2004.

Reality show The simple life odstartovala 2. prosince 2003 a sledovala hlavní protagonisty Paris Hiltonovou a Nicol Richieovou (adoptivní dceru Lionela Richieho). V průběhu jedné řady bydleli s rodinou na farmě v Altusu v Arkansasu a cílem show bylo vydělávat na záběrech, kde Paris a Nicole kydali hnůj, starali se o zvířata a tak podobně. Základní myšlenkou celé show bylo ukázat jejich odpor a nezvyk to the simple life (k jednoduchému životu) na venkově.

(Wikipedia.cz)

Reklama


Počítadla