Alyson Hannigan
Navigace
» Úvodní stránka
Jazyky
» Česká verzeČesky
» English version of this celebrity siteEnglish

Alyson Hannigan

Alyson Hannigan fotka, fotečka


Alyson Lee Hannigan (*24. března 1974, Washington DC, USA) je americká herečka, která svou kariéru odstartovala v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Dále se do povědomí diváků dostala rolí flétnistky Michelle ve filmech Prci, prci, prcičky 1, Prci, prci, prcičky 2 a Prci, prci, prcičky: Svatba.

Dětství

Alyson Hannigan se narodila 24. března 1974 ve Washingtonu DC v USA Albertovi a Emilii (roz. Posnerová) Hanniganovým. Otec pracoval jako řidič kamiónu a matka byla realitní makléřkou. Rodiče se rozvedli, když byl Alyson jeden rok. Po rozvodu rodičů, žila Alyson převážně se svou matkou v Atlantě. V roce 1985 se s matkou přestěhovaly do Los Angeles v Kalifornii, kde navštěvovala a roku 1992 úspěšně zakončila North Hollywood High School.

Kariéra

S hereckou kariérou začala již ve čtyřech letech a to účinkováním v nejrůznějších reklamách (např. pro McDonald). První větší hereckou příležitostí pro ni byla postava Jessie Millsové ve filmu „My Stepmother Is an Alien“ (1988). Poté ztvárnila několik menších rolích v seriálech Roseanne (epizoda Like, a New Job; 1990; postava Jan) a Touched by an Angel (epizoda Cassie's Choice; 1994; postava Cassie Peters).

Zlom v její kariéře nastal po získání role v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, v němž v letech 1997 - 2003 hrála Willow Rosenbergovou, nejlepší kamarádku přemožitelky Buffy. Díky úspěchu tohoto seriálu dostala Alyson další hereckou příležitost. Jednalo se o postavu flétnistky Michelle Flahertyové v trilogii Prci, prci, prcičky (anglicky American Pie). Seriál Buffy, přemožitelka upírů a jeho pozdější spin-off Angel přinesly Alyson štěstí i v soukromém životě. Během natáčení se seznámila s Alexisem Denisofem, za kterého se 11. října 2003 provdala v kalifornském letovisku Desert hot springs.

(Wikipedia.cz)


Alyson Hannigan obrázek

Několik fórů na závěr. Vtip Indián: Brankář přijede k trenérovi a stěžuje si mu na indiánského spoluhráče: „Já nejsem žádný rasista, trenére, ale opravdu už se to s ním nedá vydržet - začal po mně střílet puky lukem!”

Brankář přijede k trenérovi a stěžuje si mu na indiánského spoluhráče: „Já nejsem žádný rasista, trenére, ale opravdu už se to s ním nedá vydržet - začal po mně střílet puky lukem!”

Jednotka ruských vojáku letí do Čečenska a velitel motivuje vojáky: "Chlapi, za každou čečenskou hlavu dostanete láhev vodky!" Letadlo přistane, rozrazí se dveře, vojáci se rozprchnou. Za několik minut se vrací a každý táhne několik hlav. Velitel je celý bledý a zpocený: "Kurva hoši, to bylo jen mezipřistání v Kyjevě!"

Orlando Bloom

Orlando Bloom je herec známý především svými rolemi v Pirátech z Karibiku nebo Pána prstenů. Elf Legolas byl jeho první velkou filmovou rolí, hvězdou se stal i jako Will Turner v trilogii Piráti z Karibiku.Orlando Bloom úspěšně ztvárnil také postavu prince Parise v eposu Trója....

Nataša Gollová

Nataša Hodáčová (rodné jméno), známá pod pseudonymem Nataša Gollová, byla filmová a divadelní herečka známá pro svůj komediální talent. Gollová se narodila v Brně do bohaté rodiny. Její otec byl politikem a právníkem. Po absolvování dívčího gymnázia odešla Nataša do Prahy, kde...

Michele Morrone

Italský rodák Michele Morrone se proslavil v několika profesích. Je známý módní návrhář, model, zpěvák a herec. Jako herec si zahrál v několika italských a polských filmech. Jeho nejznámějším počinem je eroticky laděný film 365 dní, kde si střihl hlavní roli Massima Torricelliho....