Alyson Hannigan
Navigace
» Úvodní stránka
Informace
» Základní informace
Odkazy
» Odkazy
Jazyky
» Česká verzeČesky
» English version of this celebrity siteEnglish

Alyson HanniganAlyson Lee Hannigan (*24. března 1974, Washington DC, USA) je americká herečka, která svou kariéru odstartovala v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Dále se do povědomí diváků dostala rolí flétnistky Michelle ve filmech Prci, prci, prcičky 1, Prci, prci, prcičky 2 a Prci, prci, prcičky: Svatba.

Dětství

Alyson Hannigan se narodila 24. března 1974 ve Washingtonu DC v USA Albertovi a Emilii (roz. Posnerová) Hanniganovým. Otec pracoval jako řidič kamiónu a matka byla realitní makléřkou. Rodiče se rozvedli, když byl Alyson jeden rok. Po rozvodu rodičů, žila Alyson převážně se svou matkou v Atlantě. V roce 1985 se s matkou přestěhovaly do Los Angeles v Kalifornii, kde navštěvovala a roku 1992 úspěšně zakončila North Hollywood High School.

Kariéra

S hereckou kariérou začala již ve čtyřech letech a to účinkováním v nejrůznějších reklamách (např. pro McDonald). První větší hereckou příležitostí pro ni byla postava Jessie Millsové ve filmu „My Stepmother Is an Alien“ (1988). Poté ztvárnila několik menších rolích v seriálech Roseanne (epizoda Like, a New Job; 1990; postava Jan) a Touched by an Angel (epizoda Cassie's Choice; 1994; postava Cassie Peters).

Zlom v její kariéře nastal po získání role v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, v němž v letech 1997 - 2003 hrála Willow Rosenbergovou, nejlepší kamarádku přemožitelky Buffy. Díky úspěchu tohoto seriálu dostala Alyson další hereckou příležitost. Jednalo se o postavu flétnistky Michelle Flahertyové v trilogii Prci, prci, prcičky (anglicky American Pie). Seriál Buffy, přemožitelka upírů a jeho pozdější spin-off Angel přinesly Alyson štěstí i v soukromém životě. Během natáčení se seznámila s Alexisem Denisofem, za kterého se 11. října 2003 provdala v kalifornském letovisku Desert hot springs.

(Wikipedia.cz)Spřátelené stránky


judi slot


Další stránky
Reklama


Počítadla